Aktuelt    |    Til foreninger    |    Til firmaer    |    Til private    |    Udlejning    |    Om AIKC    |    Kontakt    |    Til Forsiden

Aktuelt / Det sker i AIKC

Forrige måned Næste måned
Oktober 2019
T 1 09.30 -11.30 Dagidræt opstart
O 2
T 3
F 4
L 5 JHF stævne
L 5 21.00 - 02.00 Ungfest
S 6
M 7 14.00 -16.00 EDB undervisning
M 7 Håndbold kampe
18.05 U11D
19.00 S2D
T 8 18.30 - 23.00 Dans i Ans
T 8 20.00 JSH kamp
T 8 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 9 17.00 -21.00 Ans If Fodbold kursus
T 10 18.30 Lokalrådet/Borgermøde
T 10 19.00 Hjertestarter kursus
F 11 16.00 -17.00 Fødselsdag i VVB
L 12 Hele dagen DGI Svømmekursus
S 13
M 14 08.30 - 15.30 Badminton i hallen
T 15 08.30 - 15.30 Badminton i hallen
T 15 18.30 S3H kamp
O 16 08.30 - 15.30 Badminton i hallen
O 16 Whist
T 17 18.00 Arrangement i Veteran klubben.
F 18
L 19 JHF stævne
12.00 U9P
13.00 U13P
13.50 S2D
15.00 JSH
S 20
M 21 Håndbold kampe
18.30 U11P
19.30 S2D
M 21 16.00 Lokalrådet
T 22 18.30 U11 Drenge kamp
T 22 12.00 - 17.00 Senior rådet
T 22 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 23 20.00 Ans If bestyrelsesmøde
T 24 17.00 AIKC bestyrelsesmøde
F 25 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 26 08.00 - 9.30 Indendørsfodbold Old Boys
S 27
M 28
T 29 Info aften E-Sport
T 29 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 30 19.00 Ans IF bestyrelsesmøde
T 31 09.30 -11.30 Torsdags Café
November 2019
F 1 17.00 - Træner/leder fest ANS IF
F 1 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 2 08.00 - 09.30 Indendørsfodbold Old Boys
S 3 09.00 - 16.00 Dansk Flygtningehjælp v. Sandra Thorsen
M 4 14.00 -16.00 EDB undervisning
T 5 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 6
T 7 19.15 JSH kamp
F 8 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 9 JHF Stævne
10.15 U9P
11.10 U13P
12.00 S2H
13.10 S3H
L 9 08.00 - 09.30 Indendørsfodbold Old Boys
S 10
M 11 19.00 S2D kamp
T 12 18.30 - 23.00 Dans i Ans
T 12 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 13
T 14 09.30 - 11.30 Torsdags Café
F 15 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 16 08.00 - 09.30 Indendørsfodbold Old Boys
S 17 Gammeldaws julefrokost
M 18 18.30 U13Piger
T 19 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 20
T 21 19.30 JSH kamp
F 22 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 23 JHF stævne

10.25 U9P
11.20 U11P
12.10 U11D
13.00 S2H
14.10 S3H
L 23 08.00 - 09.30 Indendørsfodbold Old Boys
S 24
M 25 19.00 S2D kamp
T 26 09.30 - 11.30 Dagidræt
O 27
T 28 09.30 - 11.30 Torsdag Café
F 29 Indendørsfodbold
14-15 U8 mix
15-16 U9 drenge
16-17 U11/U12 drenge
17-18 U13 piger
18-19 U13/U14 drenge
19-20 U18 piger
20- Senior
L 30 Julemarked